Hochland - Käse ist unsere Welt

Partnerzy handlowiKontaktMapa stronyWybór języka


O firmieAktualnościPraca&KarieraMedia/PrasaFAQ
Keyvisual
Aktualności

Robert Summer, były partner generalny firmy Hochland, nie żyje.

08.06.2016
Robert Summer, były partner generalny Hochland Reich, Summer & Co. KG, zmarł w piątek 3 czerwca, na kilka dni przed swoimi 90-tymi urodzinami. Firma Hochland Reich, Summer & Co. KG była poprzednikiem dzisiejszej Hochland SE.
Robert Summer pracował prawie 40 lat na rzecz przedsiębiorstwa, które założył jego ojciec Georg Summer i jego szwagier Robert Reich w 1927 roku.
W 1949 roku został najpierw przedstawicielem firmy Hochland. Po śmierci swojego ojca w 1959 roku Robert Summer wziął na siebie odpowiedzialność jako członek zarządu Hochland Reich, Summer & Co. KG. W 1986 roku wycofał się z zarządzania firmą. Zastąpił go w przedsiębiorstwie jego syn Rolf († 2002).
Już na początku lat 50-tych Robert Summer nawiązał kontakty z braćmi Theo i Karlem Albrecht. Pełna wzajemnego zaufania współpraca z ALDI, która trwa do dzisiaj, przyczyniła się do znacznego wzrostu przedsiębiorstwa w latach 60-tych. Kiedy McDonald’s na początku lat 70-tych otworzył pierwsze restauracje w Niemczech, Hochland był tam również od samego początku obecny jako dostawca sera. To sprawił również Robert Summer, który nawiązał osobiste kontakty z USA i przez wiele lat je pielęgnował.
Wartości prezentowane przez Roberta Summera wciąż dominują w kulturze korporacyjnej firmy Hochland: to były nie tylko uczciwość i solidne partnerstwa z klientami i dostawcami. Wypromował on atmosferę zaufania i osobistej odpowiedzialności wszystkich pracowników. Zawsze był otwarty na ich problemy i dbał o ich dobro. Hochland wcześnie wprowadził rozbudowane świadczenia socjalne.
Dziś grupa Hochland uzyskująca roczne obroty na poziomie 1,2 mld euro, wartość sprzedaży 295.000 ton (2015) i mająca około 4100 pracowników w 8 krajach jest jednym z największych prywatnych producentów serów w Europie.
Uczynienie serów Hochland produktem markowym od połowy lat 90-tych, a także ekspansja do Europy środkowej i Wschodniej miały miejsce po wycofaniu się Roberta Summera z działalności operacyjnej. Jednak, jako wspólnik, miał on nadal swój ogromny udział także w tym rozwoju firmy. Przekształcenie przedsiębiorstwa w spółkę akcyjną (dzisiaj Hochland SE) pchnęło również Roberta Summera w jego roli doradcy spółki komandytowej znacznie do przodu i w latach 1999 i 2000 był on także członkiem rady nadzorczej spółki akcyjnej Hochland.
Hochland zawdzięcza Robertowi Summerowi bardzo wiele i będzie czcić jego pamięć.