Hochland - Käse ist unsere Welt

Partnerzy handlowiKontaktMapa stronyWybór języka


O firmieAktualnościPraca&KarieraMedia/PrasaFAQ
Keyvisual
Aktualności

Komunikat dotyczący rozszczelnienia instalacji w fabryce w Kaźmierzu w dniu 10.08.2017 r.

10.08.2017
Procedura szybkiego reagowania została wdrożona. Bezpieczeństwo żywnościowe i jakościowe produktów wytwarzanych w zakładzie Hochland Polska w Kaźmierzu nie zostało zagrożone.
10 sierpnia 2017 r. w zakładzie produkcyjnym Hochland w Kaźmierzu na skutek rozszczelnienia instalacji doszło do wycieku amoniaku. Prawidłowo zadziałał zakładowy system detekcji amoniaku - system czujników alarmowych uruchamiających się po wykryciu amoniaku. W związku z awarią zatrzymano produkcję. Ewakuowano 267 osób pracowników - ich zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu powołano sztab szybkiego reagowania. Bezpieczeństwo żywnościowe i jakościowe produktów wytwarzanych w zakładzie Hochland Polska w Kaźmierzu nie zostało zagrożone.
Zakład w Kaźmierzu wyposażony jest w nowoczesne i skuteczne systemy alarmowe, funkcjonują procedury działania na wypadek tego typu zdarzeń. Co roku prowadzone są w porozumieniu ze strażą pożarną ćwiczenia ewakuacyjne.
Efektem tych działań i rozwiązań technicznych jest bardzo sprawnie przeprowadzana procedura przywrócenia produkcji w zakładzie.
Oprócz procedur zabezpieczających wdrożone zostały procedury wyjaśniające przyczyny zaistniałej sytuacji w fabryce w Kaźmierzu.